Sieci i przyłącza gazowe – projektowanie, wykonawstwo i odbiory

28 stycznia 2021

l

Gotowe dachy

Dostęp do instalacji gazowej jest niezbędny podczas wielu różnego rodzaju inwestycji. Gaz to niezwykle ekonomiczne źródło, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków. Do tego jest także ekologiczny, gdyż podczas jego spalania nie powstają niebezpieczne substancje. Oczywiście każda inwestycja budowlana wymaga tak zwanego przyłącza gazowego. Żeby można było zainstalować przyłącza gazowe, trzeba oczywiście zdobyć odpowiednie pozwolenie. Do jego uzyskania wymagane jest złożenie odpowiedniego wniosku do operatora gazociągu.

Przyłącza gazowe – projekt

Kolejny etap doprowadzania instalacji gazowej do inwestycji budowlanej to projektowanie przyłącza gazowego. Jest to oczywiście praca, która wymaga wykonania przez odpowiedniego fachowca. Musi mieć odpowiednie wymagane przez przepisy uprawnienia do projektowania instalacji gazowych zewnętrznych i wewnętrznych. W każdym przypadku projekt musi spełniać konkretne wymagania, które zależą od operatora gazociągu. Takie warunki techniczne może określić oddział zakładu gazownictwa, który odpowiada za dany rejon. W takich wymaganiach będzie informacja czy możliwe jest podłączenie samego przyłącza, czy może będzie konieczna rozbudowa gazociągu. W tym drugim przypadku koszty takiej inwestycji będą oczywiście znacznie większe.

Przyłącze gazowe – cena

Koszt zarówno projektu, jak i samego wykonania zależy od wielu czynników. Będą na niego miały wpływ rodzaj zabudowy, miejsce wykonania przyłącza, jego długość, a także rodzaj użytych materiałów. Zależnie od sytuacji może być potrzebne użycie różnych niestandardowych rozwiązań. Dlatego najlepszy sposobem jest każdorazowo poprosić o wycenę takich prac odpowiednią firmę.

Instalacje gazowe

Przyłącza gazowe przez Internet

Od jakiegoś czasu działa serwis internetowy zarządzany Polską Spółkę Gazownictwa. Dzięki niemu procedury związane z podłączeniem przyłącza są znacznie uproszczone, gdyż niemal wszystko można załatwić przez Internet. Wszelkie wnioski, jak właśnie ten o określenie warunków. Zależnie od rejonu, cała dokumentacja i korespondencja może być wymieniana drogą elektroniczną.

Profesjonalne wykonanie przyłączy gazowych

Jeśli samemu nie dysponuje się odpowiednią wiedzą i uprawnieniami, konieczne jest zlecenie wszystkiego odpowiedniej firmy. Najlepiej znaleźć taką, która zajmie się tym kompleksowo. Dzięki temu można być pewnym, że każdy etap, od projektu po odbiór, będzie następował po sobie płynnie i żadne informacje nie umkną pomiędzy poszczególnymi etapami. Na stornie https://www.hydraulikmazowieckie.pl/ można znaleźć właśnie dane kontaktowe do firmy, która będzie mogła wykonać całą realizację przyłącza gazowego w najwyższej jakości.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zadaj pytanie

  Maksymalny rozmiar pliku 7MB.

  log Gotowe dachy
  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@wiazarygorski.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This