Drewno konstrukcyjne c24 – wykorzystanie i rozwiązania

23 lutego 2023

l

Gotowe dachy

Drewno to jeden z podstawowych materiałów budowlanych, którego historia jest bardzo długa. Pierwsze domy często powstawały właśnie z tego materiału. Jednak mimo upływu setek lat jest ono wciąż bardzo popularne. Wpływają na to oczywiście jego właściwości, ale nie tylko. Również rozwijanie obecnych technologii doprowadziło do tego, że drewno można użyć na więcej sposobów i jeszcze bardziej wykorzystać wszystkie jego największe zalety. Nowoczesne techniki to także łatwiejsze pozyskiwanie, obróbka, impregnacja i sama instalacja.


Drewno konstrukcyjne – wykorzystanie w budownictwie

Drewna używa się budownictwie mieszkalnym, jak i użytkowym. Kiedyś przygotowanie odpowiednich materiałów do budowy z drewna wymagało sporo pracy i było czasochłonne. Skomplikowane obliczenia i często ręczna obróbka sprawiały, że takie rozwiązania cieszyły się coraz mniejszą popularnością. Wpływała także na to cena. Dłuższy czas przygotowania – większy koszt, coraz więcej ludzi decydowało się na budowę domów z innych materiałów. Obecnie można wykorzystać tak zwane elementy prefabrykowane. Do ich powstania wykorzystuje się drewno konstrukcyjne.


Elementy prefabrykowane – trwałe i ekonomiczne rozwiązanie

Produkcja elementów prefabrykowanych odbywa się w zakładzie. Nie ma więc mowy o ręcznym przygotowywaniu desek. Większość pracy dzieje się specjalnie zaprojektowanych maszynach. Dzięki temu proces jest szybki, ale też nie ma w nim miejsca na błędy. Wszystko jest zautomatyzowane i sterowane komputerowo. Podobnie zresztą jak dokonywane pomiary. Wykonuje się je komputerowo. Dzięki temu, wprowadzając prawidłowe dane, nie ma możliwości pomyłki. Komputer wylicza wszystko sam i znacznie szybciej niż człowiek. Dzięki temu jest to rozwiązanie tanie i gwarantujące wysoką jakość.


Drewno konstrukcyjne c24 a prefabrykowane dachy


Powstające w zakładzie drewniane elementy są obecnie bardzo często wykorzystywane do budowy konstrukcji dachowych. Nowoczesne techniki pozwalają stworzyć z nich tak samo solidne dachy, jak w przypadku standardowych rozwiązań. Drewno konstrukcyjne i stworzone z niego element mogą tworzyć solidne, trwałe i bezpieczne dachy. Są także tańsze i znacznie szybsze i prostsze w montażu niż normalne konstrukcje. Można je instalować niezależnie od pogody i taki proces można skończyć w ciągu jednego dnia. Tak więc dachowe prefabrykowane elementy tworzone w zakładzie w oparciu o drewno konstrukcyjne c24 to coś, co warto rozważyć podczas planowania inwestycji budowlanej. Będzie szybsze, ekonomiczniejsze i tak samo funkcjonalne.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@wiazarygorski.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This