Gotowe Dachy » Wiązary dachowe Włocławek

Wiązary dachowe Włocławek

Wiązary dachowe odpowiadają za nośność, stabilność oraz wytrzymałość dachu. Konstrukcja naszych wiązar z Włocławka zawsze jest dostosowana do specyfiki budynku, kształtu dachu i jego rozpiętości. W praktyce oznacza to, że wiązary dachowe wykonujemy na indywidualne zamówienie, dzięki czemu konstrukcja dachu zostaje perfekcyjnie dopasowana do specyfiki budynku i przewidywanych obciążeń. 

Wiązary dachowe Włocławek: solidne materiały

Wiązary dachowe we Włocławku wykonujemy z drewna konstrukcyjnego klasy C24. Jest to rodzaj drewna cechujący się wysoką wytrzymałością oraz stabilnością, co czyni go idealnym materiałem do konstrukcji nośnych elementów budynków. Drewno konstrukcyjne C24 jest starannie selekcjonowane pod względem jakości i wytrzymałości, co gwarantuje nie tylko solidność, ale także zgodność z normami budowlanymi i bezpieczeństwem konstrukcji. Jest to drewno suszone komorowo, o niskiej wilgotności, co przekłada się na minimalizowanie ryzyka zniekształceń konstrukcji spowodowanych skurczami schnącego drewna.

Wiązary dachowe ze stropem drewnianym

Nasze wiązary dachowe drewniane we Włocławku to dachy prefabrykowane, które wykonujemy na indywidualne zamówienie. Strop budynku w przypadku wiązarów stanowi pas dolny. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestor nie musi tracić czasu na przygotowywanie kosztownego stropu betonowego i związanych z nim przerw technologicznych. Zamiast tego strop montowany jest wraz z konstrukcją dachu. 

Wiązary kratowe Włocławek dla budynków parterowych i z poddaszem użytkowym

W przypadku budynków parterowych nasze wiązary kratowe z Włocławka mają dość prostą konstrukcję. Natomiast dla domów z poddaszem użytkowym, wiązary muszą być odpowiednio zaprojektowane, aby umożliwić swobodne użytkowanie przestrzeni pod dachem. Wiązary dachowe kujawsko – pomorskie muszą być dostosowane do aranżacji przestrzeni pod skosami. Kluczowe jest zatem ograniczenie belek nośnych i właściwe rozplanowanie elementów konstrukcyjnych.

Wiązary stropowe Włocławek – jakie posiadają zalety? 

Wiązary dachowe posiadają wiele zalet, między innymi:

 •  Wytrzymałość i stabilność konstrukcji;
 • Możliwość szybkiego i precyzyjnego montażu;
 • Elastyczność projektowania, umożliwiająca dostosowanie do różnych kształtów i rozmiarów budynków;
 • Swobodna aranżacja wnętrza poddasza;
 • Oszczędność materiału i kosztów budowy.

Co więcej, nasze wiązary stropowe we Włocławku powstają w oparciu o system Mitek — jest to kompleksowe rozwiązanie do projektowania i produkcji płytek kolczastych, co przekłada się na wysoką jakość łączeń.

Zadaj pytanie

  log Gotowe dachy
  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.
  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin
  +48 609 017 147
  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This