Płytki Mitek

6 lutego 2023
l
Gotowe dachy
v
0 Komentarzy

Płytki Mitek, do czego służą?

Prefabrykowane dachy, a nawet całe domy, to znane w świecie rozwiązania już od lat. Jednak w Polsce wciąż nie są na tyle popularne, jak powinny. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że prefabrykowana konstrukcja dachowa może być nie tylko tańsza od tradycyjnej, ale także pełni funkcjonalna. Jest przygotowywana znacznie szybciej niż tradycyjne dach. W przypadku tego drugiego konieczne jest wykonywanie prac na miejscu, na placu budowy. Duże znaczenie ma więc pogoda, która może opóźnić pracę. Prefabrykowane dachy produkowane są w zakładach. Na miejsce budowy przywozi się jedynie gotowe elementy. Cała konstrukcja może być gotowa w ciągu jednego dnia. Właśnie do konstrukcji takich prefabrykowanych dachów używa się płytek Mitek. Wiązary są elementami, które łączy się za ich pomocą.

Płytki Mitek, co to?

Są to kawałki stalowej blachy ocynkowanej bądź nierdzewnej, z wytłoczonymi po jednej stronie kolcami. Służą do łączenia ze sobą wiązarów. Płytki Mitek, znane też pod nazwą płytki kolczaste, gwarantują solidne i trwałe łączenie elementów. Nie potrzeba wykorzystywać żadnych dodatkowych łączników, jak klej czy śruby.

Płytka Mitek zwana też kolczastą służąca do łączenia drewnianych elementów dachu.

Płytki Mitek, jeden z wielu elementów konstrukcji dachowej

Dachy prefabrykowane, podobnie zresztą jak każda inna konstrukcja, muszą być zaprojektowane tak, aby gwarantować bezpieczeństwo i trwałość. Właśnie dlatego warto wykorzystać do tego łączniki Mitek. Płytki kolczaste zapewnią wystarczająco solidne połączenie nawet w polskim klimacie. Konstrukcja dachowa z ich wykorzystaniem jest z powodzeniem używana na całym świecie, także w krajach skandynawskich. Opady śniegu czy deszczu w żaden sposób nie zagrażają takiej konstrukcji. Wystarczy odpowiedni projekt, który od początku będzie zakładał użycie płytek Mitek.

Jak działają płytki Mitek?

Dzięki wykorzystaniu ich do łączenia wiązarów następuje równomierne rozłożenie obciążenia. Przenoszą one po prostu obciążenie z jednego elementu na drugi, dzięki czemu w konstrukcji unika się koncentracji obciążeń.

Płytki kolczaste, czyli płytki Mitek, gdzie kupić?

Ważne jest, żeby kupić oryginalne produkty. Tylko one są gwarancją solidnej konstrukcji i bezpiecznego połączenia ze sobą wiązarów. W gotowedachy.pl produkującej dachy możliwe jest wykonanie całej konstrukcji od podstaw. Odpowiedni fachowcy zajmą się całym procesem, od projektu do montażu gotowego produktu na wymarzonym domu lub innym budynku.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@gotowedachy.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This