Więźba prefabrykowana

23 lutego 2023

l

Gotowe dachy

Więźba prefabrykowana – coraz popularniejsze rozwiązanie konstrukcji dachowej

Prefabrykowane dachy, a nawet całe domy stają się coraz popularniejsze także w Polsce. W wielu przypadkach nie ustępują funkcjonalności standardowym rozwiązaniom. Mają jednak szereg zalet, które sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się wybrać właśnie ten sposób. W przypadku konstrukcji dachowej więźba prefabrykowana powstaje na hali produkcyjnej. Wykonuje się ją z odpowiednio wysuszonego drewna, co polepsza parametry techniczne całej konstrukcji. Więzary tak wykonane są także stosunkowo lekkie. Taka konstrukcja dachowa to również szybki montaż możliwy niezależnie od warunków atmosferycznych. W przypadku tradycyjnej konstrukcji dachowej konieczne jest odpowiednie okno pogodowe, a sama budowa jest możliwa raczej tylko w okresie ciepłych miesięcy. Prefabrykowana konstrukcja może być postawiona w jeden dzień i nie wymaga tak idealnych warunków atmosferycznych.

Mitek jako producent łączników

Wiązary dachowe to podstawowe elementy nośne prefabrykowanej konstrukcji dachowe. Mają one za zadanie przenosić obciążenia pomiędzy dachem a resztą budynku. Dlatego wymagane jest odpowiednie łącznie poszczególnych elementów takiej konstrukcji. Do tego wykorzystywane są właśnie Płytki Mitek. Są to kolczaste łączniki, które wprasowuje się w łączone elementy. Gwarantują one dużą siłą połączenie o przewidywanej wytrzymałości Płytki Mitek to najlepszy sposób na łączenie poszczególnych prefabrykowanych elementów w konstrukcji dachowej.

Więźba prefabrykowana – cena

Koszty to kolejna zaleta, która często sprawia, że ludzie wybierają właśnie prefabrykowaną konstrukcję. Jest ona tańsza od tradycyjnej między innymi dlatego, że wykorzystuje się mniej surowców. Oczywiście całościowy koszt zależy od głównie od powierzchni i zastosowanego rodzaju wiązarów.

Więźba prefabrykowana a poddasza użytkowe

Często w powszechnej świadomości prefabrykowana konstrukcja dachowa kojarzy się jedynie z poddaszem w formie strychu. Jednak wszystko zależy od zastosowanego rodzaju wiązarów. Jeśli ktoś potrzebuje zagospodarować poddasze, można użyć takiej konstrukcji, która będzie na to pozwalać.

Więźba prefabrykowana czy tradycyjna

Coraz więcej osób zadaje sobie to pytanie. Jeśli ktoś szuka rozwiązania tańszego od tradycyjnego, to więźba prefabrykowana może być dobrem wyborem. Pozwala na lepsze zagospodarowanie przestrzeni, jest łatwa i szybka w montażu. Pod wieloma względami, jeśli chodzi o funkcjonalność, nie różni się od tradycyjnej, a może być znacznie tańsza.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@wiazarygorski.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This