Drewno impregnowane czy nie?

23 lutego 2023
l
Gotowe dachy
v
0 Komentarzy
Skandynawskie lite drewno konstrukcyjne C24, którego używamy do produkcji naszych konstrukcji drewnianych jest czterostronnie strugane i suszone do poziomu 16-18%. Wymienione procesy całkowicie usuwają z drewna grzyby, pleśnie i pożywkę dla różnego rodzaju pasożytów i tak naprawdę takie drewno nie potrzebuje impregnacji.

W krajach skandynawskich drewna konstrukcyjnego C24 używanego do produkcji konstrukcji dachowych i ścian szkieletowych  budynków, nie impregnuje się . W Polsce  te upodobania inwestorów wynikają z faktu ogólnego stosowania na budowach drewna budowlanego mokrego tzw. tarcicy, które nie jest suszone i dlatego jest poddawane impregnacji, aby zlikwidować wszystkie wymienione wcześniej czynniki – szkodniki, grzyby, pleśnie. 

Impregnaty stosowane do drewna mają różne pochodzenie i zastosowania, można tu wymienić roztwory wodne, solne, bejce itd.

Fobos M4

W produkowanych przez nas konstrukcjach drewnianych używamy głęboko penetrującego środka Fobos M4. Fobos M4 w odróżnieniu od innych impregnatów do drewna konstrukcyjnego chroni krótkotrwale ogniowo zaimpregnowaną nim powierzchnię drewnianą. Jest to bardzo istotna zaleta, która przemawia na korzyść impregnacji.
0 komentarzy
Zadaj pytanie
  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@gotowedachy.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This