Ile kosztują wiązary dachowe?

10 lutego 2023
l
Gotowe dachy
v
0 Komentarzy

Konstrukcje dachowe powstające w oparciu o prefabrykowane elementy to coraz popularniejsza metoda. Kryje się za nią wiele zalet, a przy tym nie musi odbiegać funkcjonalnością od tradycyjnych rozwiązań. Takie konstrukcje powstają zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach użytkowych. Dach oparty o wiązary to między inny szybki montaż – możliwy w ciągu jednego dnia. Zużywa się mniej materiałów, jest też to więc tańsze rozwiązanie. W samym domu można lepiej zaaranżować przestrzeń, gdyż nie ma potrzeby stawiania słupów nośnych.

Więźba prefabrykowana – co to?

Ten rodzaj więźby powstaje w zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu można w pełni kontrolować warunki, w jakich przygotowywane jest drewno do jego konstrukcji. Wszystkie obliczenia wykonywane są komputerowo – nie ma więc mowy o błędzie. Połączenie poszczególnych elementów przy pomocy płytek Mitek pozwala osiągnąć trwałe i wytrzymałe łączenia, które idealnie przenoszą obciążenia pomiędzy poszczególnym elementami. Podobnie jak cała konstrukcja pomiędzy dachem a resztą domu.

Zastanawiasz się ile kosztują wiązary dachowe?

Ta metoda to między innymi mniejsze zużycie materiałów niż tradycyjne rozwiązanie co znacząco obniża jej koszty. Oczywiście zależą one przede wszystkim od powierzchni dachu. Im większa, tym większy koszt jej produkcji. Na cenę wpływa także rodzaj więźby. Są takie, w oparciu, o które możliwe jest zbudowanie jedynie nieużytkowego poddasza, na którym będzie strych. Innej więźby używa się w przypadku poddasza użytkowego. Zatem ile kosztują wiązary dachowe? Najtańsze rozwiązanie to wiązary kratowe. Ich cena jest stosunkowo niska, tak więc koszt dachu będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania. Trzeba jednak pamiętać, że nie możliwości zagospodarowania poddasza w takim wypadku. W przypadku użytkowego poddasza trzeba zastosować inne konstrukcje

Więźba dachowa – kształt dachu

Na koszty wpływa też oczywiście kształt dachu. Najtańszy będzie tradycyjny dwuspadowy dach. Jednak możliwe jest tworzenie także bardziej zaawansowanych konstrukcji dachowych — czterospadowych, a także połaci przenikających się ze sobą. Oczywiście im bardziej złożona konstrukcja, tym więcej pracy wymaga.

Więźba dachowa – cena – podsumowanie

Prefabrykowana więźba może być więc tak samo funkcjonalnym rozwiązaniem, jak tradycyjne konstrukcje. Jej cena zależy oczywiście od wielu czynników. Najlepiej całość projektu od obliczeń aż do montażu powiedzieć profesjonalne firmie. Pozwoli to wykonać konstrukcję dachową w najwyższej jakości.

0 komentarzy
Zadaj pytanie
  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@gotowedachy.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This