Więźba tradycyjna czy prefabrykowana?

10 lutego 2023
l
Gotowe dachy
v
1 Komentarzy

Na to pytanie szuka odpowiedzi coraz więcej osób. Jest tak dlatego, że możliwość zastosowania więźby prefabrykowanej dociera do większej liczby ludzi, którzy myślą o budowie domu częściej niż kiedyś. W stosunku do tradycyjnego rozwiązania więźba prefabrykowana ma wiele zalet. Przede wszystkim jest ona wykonana z drewna suchego, a co za tym idzie dużo lżejszego. Z tego względu, że elementy są przygotowane w zakładzie prefabrykacji- montaż trwa znacznie krócej.

Więźba prefabrykowana – cena

Mimo, że koszt przygotowania elementów prefabrykowanych może być wyższy niż tej samej ilości więźby tradycyjnej, to jednak ogólnie konstrukcja prefabrykowana będzie tańsza. Jest tak dlatego, że do jej budowy potrzeba znacznie mniej elementów. W związku z tym koszt materiałów jest mniejszy. Mniej materiałów nie oznacza oczywiście gorszej jakości. Ten rodzaj konstrukcji dachowej sprawdzi się w naszym klimacie, nawet zimą, kiedy na dachu zbiera się śnieg. 

Więźba prefabrykowana – producent

Wykonanie takiego projektu, gotowej więźby dachowej u producenta, to wiele zalet. Wszystkie wymiary i nośność jest w projekcie obliczana komputerowo, nie ma tam więc miejsca na błąd. Wszystkie elementy dachu są suszone, cięte, przygotowywane i łączone z największą starannością. Wszystkie połączenia są idealnie wymierzone, aby każdy element gwarantował wymaganą nośność. Proces jest wykonywany przy użyciu profesjonalnego sprzętu, dzięki czemu całość konstrukcji jest trwała i bezpieczna. Dlatego zlecenie przygotowania takiej prefabrykowanej więźby u producenta jest najlepszym rozwiązaniem. 

Więźba prefabrykowana, a poddasze użytkowe

Często ludzie nie biorą pod uwagę więźby prefabrykowanej, bo wydaje im się, że nie można przy niej wykonać poddasza użytkowego, a tym samym zwiększyć dostępnej powierzchni w nowopowstałym domu. Warto więc zaznaczyć, że więźba prefabrykowana pozwala na aranżacje poddasza.  Oczywiście projektant musi wiedzieć wcześniej, że poddasze ma być przeznaczone do użytku, aby odpowiednio wyliczyć nośność poszczególnych elementów. 

Więźba prefabrykowana – opinie

Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj więźby, chwalą swoją decyzję. Koszt dachu był dla nich przeważnie niższy niż tradycyjne, a jednocześnie przestrzeń domu można lepiej zaaranżować. Jest tak dlatego, że taki gotowy dach nie wymaga słupów nośnych. Można więc na przykład stworzyć duży salon do pełnego zaaranżowania. Jednocześnie montaż takiej więźby jest szybki i trwa zazwyczaj od 1 do 2 dni, więc nie jest tak bardzo uzależniony od warunków pogodowych. 

1 komentarz
 1. Gotowe dachy

  sdd

  Odpowiedz
Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadaj pytanie

  log Gotowe dachy

  Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego lub kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania oraz pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy także do odwiedzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie mogą Państwo śledzić przykładowe realizacje.

  Kijowiec 8a, 62-561 Ślesin

  +48 609 017 147

  biuro@gotowedachy.pl

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!
  Share This